Volejbalistky v Českém Poháru

Vložil 19. 10. 2017 | kategorie Aktuality | 0 komentářů

Starší žákyně VK Sever Žatec absolvovaly kvalifikaci ČP. Do Liberce jsme odjížděli s touhou vybojovat si postup alespoň do druhé osmičky, což znamenalo umístit se v horní polovině celkového pořadí. Dvanáct družstev bylo rozděleno do dvou skupin.
Jako první nás čekal souboj s děvčaty z Českého Krumlova. Nervozitu z úvodního utkání ze sebe holky setřásly poměrně rychle, takže v úvodním utkání vítězíme hladce 2:0 (17,20). Dalším soupeřem je Lokomotiva Plzeň a také tohle klání zvládáme bezpečně 2:0 (7,16). V posledním a zároveň nejtěžším utkání dne nás čeká PVK Olymp Praha. Vyrovnanou koncovku prvního setu zvládáme lépe my, ale ve druhém naprosto odpadáme. Rozhodující tiebreak je vyrovnaný až do konce, nakonec díky větší odvaze vítězíme nejtěsnějším rozdílem 2:1 (22,-10,13).
V neděli ráno nastupujeme nejprve proti Slavii Praha. Dívky vědí, že pokud tohle utkání zvládnou, naplní beze zbytku náš cíl. První set je příliš opatrný a nervózní, druhý již zvládáme bez nervů a vítězíme 2:0 (20,8). Tímto si zajišťujeme nejhůř druhé místo ve skupině a tím i jistotu postupu do kýžené druhé osmičky ČP.
Máme ještě dvě šance vybojovat si postup do osmy první, ale na souboje s Duklou Liberec i Českými Budějovicemi nám již nezbyly fyzické ani psychické síly. Holky hrají naplno, soupeřky jsou ale silnější a tak oba souboje ztrácíme. Naše hráčky jsou sice zklamané, ale postup do druhé nejlepší skupiny ČP je pro nás velkým úspěchem a o postup mezi nejlepší se pokusíme v příštím kole.
Základní sestava odehrála skvěle celý turnaj ve složení: Bára Karasová, Kačka Rodová, Péťa Barochová, Klára Weidischová, Adéla Baronová a Eliška Halgašová. Jejich spoluhráčky sice odehrály o něco méně, po celý turnaj však mohutně povzbuzovaly a na hřišti mimo jiné významně přispěly ke klíčovému vítězství nad Olympem: Verča Janoušková, Julča Wiedová, Lucka Rodová, Káťa Svobodová, Naty Chládková a Lucka Schovancová.

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

best wordpress themes - wordpress themes 2012 - wordpress travel themes