Žačky si zatím vedou výborně

Vložil 16. 11. 2018 | kategorie Aktuality | 0 komentářů

Starší žákyně VK Sever Žatec odehrály v Plzni kvalifikaci Českého Poháru. V prvním utkání podlehly po velkém boji jednomu z favoritů celé soutěže družstvu BVC Chodov. V dalších čtyřech zápasech dokázaly zvítězit a díky tomu se na konci turnaje utkaly o přímý postup do první sedmičky ČP s českobudějovickou Hlincovkou. Po velkém boji nakonec tento zápas nejtěsnějším rozdílem 15:13 v rozhodujícím setu získal náš soupeř a my tak soutěž zahájíme ve druhé sedmičce.

V Krajském Přeboru pak děvčata odehrála druhé kolo na palubovce největšího soupeře SKTO Duchcov. V úvodu jsme se potýkali s mírně oslabenou a tím i pozměněnou sestavou, takže zápas proti Ústí došel až do tiebreaku. Tam už ale holky získaly jistotu a nakonec vítězí 2:1 (15,-22,7). Zápas s Jirkovem už zvládáme mnohem lépe a získáváme ho snadno 2:0 (14,10). V posledním utkání nás čekají domácí hráčky. Vyrovnaný první set končí nejtěsnějším rozdílem v náš prospěch. Ve druhém pak soupeřky naprosto odpadají a žatecké holky berou i tento zápas 2:0 (23,9). Celou soutěž tak zatím vedou bez ztráty bodu.

Mladší žačky odehrály třetí kolo KP na domácí palubovce. Po druhém a prvním místě v předchozích kolech se tentokrát měly utkat i s lídrem tabulky. Po úvodní výhře nad SKV Ústí 2:0 je čeká Volejbal Ústí nad Labem, který po dvou kolech celou soutěž vede. Velmi pěkné a vyrovnané utkání nakonec lépe zvládají žatecké hráčky a vítězí 2:1 (12,-12,11). Naše holky následně přehrávají i ústecké béčko a Duchcov a ve třetím kole vítězí. V průběhu soutěže zatím ztratily z patnácti utkání jediné a drží se v čele KP.