Starší žákyně v Českém poháru

Vložil 28. 11. 2018 | kategorie Aktuality | 0 komentářů

První kolo Českého Poháru odehrály žačky VK Sever Žatec ve druhé sedmičce na palubovce VK Karlovy Vary. Na turnaj odjíždíme s jasným cílem obsadit nejhůř páté místo a udržet se v této skupině. Zároveň je v nás však touha porvat se o ještě lepší výsledek.

Prvním soupeřem jsou hráčky Orionu Praha. Ty trochu podcenily rozcvičení a naše holky toho dokázaly beze zbytku využít a vítězí 2:0 (16,21). Dalším soupeřem je jeden z favoritů PVK Olymp Praha. V prvním setu nás pražanky jasně přehrávají a ani druhý set se nevyvíjí příznivě. Zhruba v polovině však Lucka Rodová vybírá zdánlivě ztracený míč a tato rozehra celé utkání láme. Holky začínají předvádět svou obvyklou hru, kdy pro ně není žádný míč ztracený a naše obrana dominuje nad útokem soupeře. Koncovku druhého i třetího setu získáváme a v utkání vítězíme 2:1 (-12,23,12). Vzápětí snadno přehráváme slabší tým Českých Budějovic 2:0 (18,11). Třetí zápas v řadě a čtvrtý celkově nás staví proti pražskému Studiu Sport. Soupeřky plně využívají fakt, že mají v nohách o dva zápasy méně a my přes další obětavý výkon prohráváme 0:2 (-20,-21).

Po sobotě je jasné, že náš hlavní cíl udržet se jsme splnili. Zároveň jsme ale stále ve hře o druhé místo a tím i postup nahoru. Předposlední překážkou je další velký favorit, loňský mistr ČR, domácí Karlovy Vary. Začátky obou setů máme velmi nervózní, v koncovkách naopak jasně dominujeme a vítězíme 2:0 (20,15). Poslední utkání hrajeme proti SKTO Duchcov s vědomím, že vítězství znamená vysněný postup mezi sedm nejlepších družstev české části ČP. Nervozita holky svazuje jen v úvodních rozehrách, pak už utkání jasně ovládáme a vítězíme 2:0 (11,11).

Na tomto úspěchu má největší podíl výborná obrana podpořená odvážným servisem. Z výborné nahrávky Barči Karasové a Kačky Henlínové těžily na středu sítě Naty Chládková, Áďa Baronová a Káťa Svobodová. Z kůlů útočily Kačka Rodová, Péťa Barochová, Anička Vejvodová, Lucka Rodová, Verča Janoušková a Lucka Schovancová.