JUDr. Karel Krčmárik


Výška: 190
Post: smeč, blok
Číslo dresu: 5
Oblíbené Jídlo: rýže, segedínský guláš
Oblíbený film: Mrazík
Oblíbená hudba: Mozart
Datum narození: 9. 6. 1948

Konečně se s otázkami dostalo na našeho předsedu oddílu, takže začíná rozhovor s předsedou volejbalového oddílu, těšíte se?
Rád Vám odpovím na Vaše otázky.

Jak jste se k volejbalu dostal a jaké sporty jste před tím vyzkoušel?
Cesta k volejbalu byla složitá. Zkoušel jsem štěstí v házené, cyklistice, fotbalu, běhání, košíkové. Musím se pochlubit, že i v boxu jsem to zkoušel. Byl jsem tam pouze jednou, to mi stačilo.

V kolika letech to bylo a kde jste dělal první volejbalové krůčky?
S volejbalem jsem začínal někdy okolo 15 let mého věku v Sokole Horní Jiřetín. Hráli jsme okresní, snad i jednu sezónu krajský přebor.
Po přestěhování do Žatce, někdy okolo roku 1970, jsem pokračoval v TJ Sever Žatec.

Jak vzpomínáte na tehdejší volejbal a na své spoluhráče?
Velmi rád vzpomínám na své spoluhráče, nejvíce však na excelentního nahrávače Pavla Bílka. Vystřelené, rychlíky, kopce a nahrávky na jednonožku, to vše uměl. Vedle něho hrát, to byla radost a obrovský požitek.

Jaký jste hrál post?
Nevím, jak se říká postům dnes, ale já jsem hrál výhradně na jedničce – smeč a blok, to byla moje specialita.

Co považujete za svoje největší volejbalové úspěchy?
Pokud se mám zmínit o úspěších, tak úspěchem byl každý vyhraný zápas, někdy i prohraný, pokud to nebyla prohra z důvodu špatně odvedeného výkonu.

Co všechno obnáší práce předsedy?
Funkce předsedy, ale i funkce ostatních členů výboru a trenérů obnáší mnoho starostí. Ony starosti jsou spojeny zejména s tím, jak zajistit dostatek peněz. Jenom pro orientaci uvádím, že k zajištění všech aktivit,  nejen s volejbalovým sportováním, potřebuje náš klub okolo 700 000,-Kč.

Jaký vidíte naše současné hráče a hráčky?
Na odbíjenou svěřenkyň a svěřenců VK SEVER Žatec, přestože bych to měl mít jako předseda klubu v popisu práce, z časových důvodů moc nechodím. Ale když na chvíli přijdu a dívám se, jak to hrajete, mám pocit, že hře chybí zápal, jiskra, vzájemné vybičování a chuť po vítězství. Možná je to pouze klamný pocit, nejsem na hřišti, takže nevím, jak vnitřně jednotlivé zápasy prožíváte a jak je po skončení zápasu hodnotíte.

Co byste tedy doporučil současným hráčkám ke zlepšení výkonu?
Mám-li odpovědět na to, co bych doporučil, aby hráči a hráčky byli úspěšnější, musím si položit otázku, co je úspěch? Za úspěch považuji to, že se dobrovolně a pravidelně schází skupina děvčat či chlapců, kteří mají společný zájem. Za úspěch považuji to, že máme skupinu lidí, kteří ve svém volném čase a bez nároku na odměnu organizují sportovní vyžití 130 dětem. Vím, Vy chcete poradit nebo doporučit, jak docílit úspěchů ve hře. Hrajte pro radost z pohybu a úspěchy v podobě vítězných zápasů se dostaví.

19.12.2012                                                                                                                                                                       BH

Předchozí                                                       Rozhovory                                                           Další

best wordpress themes - wordpress themes 2012 - wordpress travel themes