Lenka Kindermanová

Tentokrát máme rozhovor s rozhodčí 2. třídy, která nám píská většinu domácích zápasů

    

Přezdívka: Popelka
Číslo dresu:12
Výška:175
Post:nahrávačka
Oblíbené jídlo:bramborový knedlík, špenát, vepřová pečeně
Oblíbený film:Vzkaz v láhvi a Statečné srdce
Oblíbená hudba:Daniel Landa
Datum narození:12. 12. 1979

Mohla bys nám přiblížit tvojí volejbalovo-rozhodcovskou kariéru?
První volejbalové krůčky jsem udělala na 1. ZŠ v kroužku volejbalu pod vedením p. Bolka Fraňka, který nám dal výborné základy – to mi bylo cca. 12 let, asi po roce jsme přešli na Sever, kde nás 2 roky trénoval Radim Mitiska (současný trenér Nového Boru) a pak asi 8 dalších lidí (většinou vojáci, kteří si plnili základní vojenskou službu a hráli za Sever). „Vypíchla“ bych ještě 2 roky pod vedením pana Hradeckého – to byl vynikající trenér, ale bohužel byl převelen z našeho města a tím jeho trénování skončilo. Po přechodu do „dospěláckých“ soutěží už nás netrénoval nikdo a hráli jsme jen pro radost krajskou soutěž. Zhruba v té době (5 let zpátky) jsem si udělala 3. třídu rozhodčích a začala má rozhodcovská „kariéra“ a pokud se zadaří, tak tento víkend si zajistím rozhodcovskou třídu 1. Volejbal už dnes hraji jen amatérsky.

Co považuješ za největší úspěch v tomto sportu?
asi 4. místo na turnaji v Holandsku.

Co tě ještě baví kromě aktivit okolo volejbalu?
bowling, četba, procházky a spaní.

Jak moc se podle tebe změnil v průběhu let samotný volejbal?
Rozhodně se zrychlil a je tudíž větší nárok na fyzičku. Taky se za mě ještě hrálo na ztráty a podání, které tečovalo síť bylo chybné. Taky se smělo podávat pouze z vymezeného území. Co považuji za nešťastné je možnost doteku sítě – dle mého názoru je to špatná změna.

Jak hodnotíš současný žatecký volejbal?
No, těší mě, že je tu pořád spousta lidí, kteří jsou ochotni věnovat svůj volný čas dětem, ať už klukům, tak holčičkám. Mají můj obdiv a respekt. Sama jsem si zkusila trénovat cca. 2 roky a vím, že je to hodně těžká práce. Mrzí mě, že se prodala mužská liga, i když chápu, že by se tu na ní dost těžce sháněly finanční prostředky. Jinak – nebudu hodnotit výsledky družstev, která hrají soutěže. Já nikdy nehrála volejbal kvůli výsledkům, ale protože mě bavil a pořád dost baví. Spíš mě mrzí, že někteří ten volejbal hrají spíše z donucení než pro radost.

Nejoblíbenější klub a hráč (popřípadě hráčka)?
Nemám oblíbený klub, přiznám se, že nesleduji ani mužskou ani ženskou extraligu. Svého času jsem velmi obdivovala polskou hráčku Glinku, z našich hráčů mám ráda blokaře Staňka. A ráda se dívám v plážovém volejbale na brazilského hráče, na jehož jméno si teď prostě nevzpomenu (Ricardo Santos- pozn. redaktora).

A co rodina? Kdy se má přesně narodit miminko?
Rodina super, momentálně mám jednoho syna v 1. třídě, kde se mu zatím daří a který už začal chodit také na volejbal, kde se mu líbí. Na cestě je druhé miminko (na 99% opět kluk), které by se mělo narodit v půlce června.

4.3.2012                                                                                                                                                                       PK

Předchozí                                                       Rozhovory                                                           Další

best wordpress themes - wordpress themes 2012 - wordpress travel themes