Petra Skalická


Přezdívka: Skalda
Výška: 170 cm
Post: smečařka blokařka
Oblíbené jídlo: Sekaná a bramborová kaše
Oblíbený film: Stmívání
Oblíbená hudba: Disko
Datum narození: 22. 10. 1999

Jak dlouho chodíš na volejbal a kde jsi trénovala?
Na volejbal chodím čtyři roky. První rok jsem začala trénovat na páté základní škole v devíti letech, v přípravce u trenéra Petra Vaňka a Bolka Fraňka. Pak jsem začala trénovat na Severu s trenérkou Irenou Wilferovou a začali jsme hrát čtyřkový volejbal. U trenérky Wilferové jsem byla druhým rokem, třetím rokem mě začal trénovat převážně Jára Vrbata spolu s Alešem Dvořákem a začali jsme hrát šestkový volejbal. Čtvrtým rokem mě zas začal trénovat více Aleš Dvořák, kterému pomáhá Jára Vrbata.

Zkoušela jsi i jiné sporty?
Ano, zkoušela jsem plavání, golf a squash, ale nakonec jsem dala přednost volejbalu, u kterého jsem vydržela a doufám, že ještě dlouho vydržím.

Jak hodnotíš dosavadní týmové a tvoje osobní výkony?
Týmové výkony, no myslím si, že by mohly být i lepší. Určitě na to máme, ale asi to chce víc zkušeností a víc obětavosti. Co se týče mých výkonů na trénincích, snažím co nejvíce pracovat, aby se to v těch zápasech projevilo. V zápasech se většinou snažím dát do toho všechno, ale někdy si říkám, že to mohlo být o dost lepší a že jsem to odevzdala.

Takže jaké jsou tvé slabé a silné stránky?
Mé slabé stránky jsou asi to, že když pokazím třeba tři míče za sebou, tak mě to trochu rozhodí, ale není to zas tak strašný. Na jiné jsem nepřišla. Silné stránky, tak asi má výška a síla. Jsem silný typ člověka, že mě jen tak něco nerozhodí a to si myslím, že má v zápase někdy i výhodu.

Co máš na volejbale nejraději a co naopak nesnášíš?
Nejraději mám týmovou práci, že jsou v tom týmu lidi, kteří tě při zápase podpoří, když se ti zrovna nedaří a to, že by si v týmu měli všichni věřit. Svým způsobem všechno, volejbal mě prostě baví. Nesnáším, když v zápase jeden nebo dva lidi naschvál kazí, nebo se nesnaží. Je to snad jediné, co mi vadí a to mi vlastně spíš vadí na těch lidech, než na volejbale, takže vlastně nic.

Jaký post ti vyhovuje nejvíc? Náhra, blok nebo smeč?
Mně spíše vyhovuje smeč, ale nezlobím se, když jsem například na bloku, ono je to skoro jedno jsem ráda, že jsem v základní sestavě a že hraji a nesedím na lavičce. Smeč je ale lepší.

Jaké je tvoje číslo dresu a proč?
Většinou mám trojku. A proč? To nevím, asi když jsem začala hrát, bylo to moje nejoblíbenější číslo a tak mi zůstalo.

Chodíš často na stránky klubu?
Moc né. Většinou jenom na fotky a na články k našim zápasům, ale že bych tam byla pořád to ne. Spíš jak si vzpomenu.

Máš nějaký vzor u nás v klubu?
Můj vzor je Adéla Lučanová, díky tomu, že je tak sebejistá a vždycky chce za každou cenu vyhrát. Je obětavá a vždycky se nejvíc při zápase dívám na ní.

Poslední otázka je na tvojí hrdost ke klubu. Cítíš k Severu nějaký vztah, nebo máš ráda pouze volejbal?
K Severu nic moc necítím, spíš si jen uvědomuji, že kdyby nebyl Sever, neměli bychom klub a nemohli se zúčastňovat různých soutěží.

28.10.2012                                                                                                                                                                       AD

Předchozí                                                       Rozhovory                                                           Další

best wordpress themes - wordpress themes 2012 - wordpress travel themes