Veronika Čížková


Přezdívka: Čížek
Číslo dresu: 5
Výška: 166 cm
Post: libero
Oblíbené jídlo: Špagety
Oblíbená hudba: Skoro všechno
Životní motto: Cokoliv se stane, jakkoliv zlé se to zdá – život jde dál a zítra to bude lepší
Datum narození: 6. 4. 1997

Jak dlouho hraješ volejbal?
Hraji asi od 4. třídy, přibližně tak 6 let.

Proč jsi s volejbalem začala a co tě na něm baví?
Jako malá jsem vyzkoušela hodně sportů, ale až volejbal mě začal pořádně bavit. A baví mě na něm ten kolektiv a samozřejmě hra celkově.

Prošla jsi si postupně každým postem, kde ti to „sedělo“ nejvíc?
Nejvíce mi to sedlo asi na liberu i když se zatím moc nedaří příjem, ale ten se doufám natrénuje.

Co považuješ za největší úspěch a z čeho jsi ve volejbale měla největší radost?
Za největší úspěch považuji asi účast na mistrovství republiky starších žákyň. Největší radost jsem měla z posledních zápasů starších žákyň, protože se nám celý rok moc nedařilo a v posledních zápasech jsme porazili každého soupeře celkem s přehledem.

Máš nějaký sportovní vzor?
Sportovní vzor asi nemám. Od té doby, co jsem začala hrát na liberu, se mým vzorem stala Péťa Ryková, protože mi přijde jako dobré libero a chtěla bych hrát jako ona.

Co děláš o volný čas? Věnovala jsi se letní přípravě?
O volný čas se v posledních dnech učím. Doufám, že je to jen dočasné. Volného času mi proto moc nezbývá, ale když se nějaký čas najde, tak vyrazím s kamarády. Letní přípravě jsem se snažila věnovat naplno, ale moc se mi nedařilo, protože jsem o prázdninách moc času pobývala mimo Žatec a tam byli špatné podmínky pro přípravu.

Když jsi nahrávala, tak jsi hodně špatných útoků brala na sebe a často se omlouvala, i když to nebyla tvoje chyba. Přijdeš mi jako kliďas. Dokáže tě v životě vůbec něco naštvat?
Omlouvala jsem se, protože mi to přišlo jako moje chyba a myslím, že většinou to moje chyby byly. Myslím, že na novém postu se budu hodně omlouvat za příjem. Nepřijdu si moc jako kliďas, ve hře hodně panikařím a míče, které bych měla dopravit v klidu přes, pošlu z okna. V životě mě naštve každá blbost, ale většinou to za chvíli přejde a zapomenu na to.

Čeho by jsi chtěla ve volejbale dosáhnout?
Chtěla bych dosáhnout dobrých týmových výsledků a hlavně bych si přála být dobrým liberem pro tým a chtěla bych hrát volejbal co nejdéle to půjde.

Poslední otázka je na tvojí hrdost ke klubu. Cítíš k Severu nějaký vztah, nebo máš ráda pouze volejbal?
K Severu mám velký vztah. Nedokážu si představit, že bych měla začít hrát za jiný klub. Jak to jen půjde, tak chci hrát za Sever.

2.10.2012                                                                                                                                                                       AD

Předchozí                                                       Rozhovory                                                           Další

best wordpress themes - wordpress themes 2012 - wordpress travel themes