Ondřej Krpálek

 

 

 

 

 

Přezdívka: Krpi
Číslo dresu: 11
Výška: 183 cm
Post: blokař
Oblíbené jídlo: Pizza
Oblíbený film: Muži v naději
Oblíbená hudba: všechno (song např. Avicii – Levels)
Datum narození: 1.11.1989

 

Kdy jsi přibližně začal hrát volejbal? A kdo tě k němu přivedl?
Hrát jsem začal ve 13 nebo 14 letech. A jak to začalo? Přesně nevím, ale bylo nás par z volejbalových rodin, začalo se mluvit o tom, že by z nás mohli udělat tým, abychom jsme se neflákali doma, pak se to tak nějak umíchalo a trenérky Kohlmannová a Myšková se nás ujaly. Ze začátku pomáhal i můj bratr, ale ten na to postupem času neměl čas a hlavně nervy.

Jak dlouho jsi vůbec hrál za Sever a co považuješ za největší úspěch?
Za Sever jsem hrál do dubna 2009 (19 let), na jednom tréninku jsem si totiž utrhl křížový vaz a nastala roční pauza. Úspěchů bylo pár, ale rád vzpomínám na to, když jsme si sami vybojovali postup do první ligy a pak hráli baráž o extraligu. Mimochodem úspěch vlastně i je, že znova hraju.

Zranění je plně doléčené?
Jasný, dokonce bych řekl, že je to lepší než předtím.

Jaké zážitky a pocity sis vůbec z volejbalu v Žatci odnesl?
Hrál jsem dvě sezóny za muže a ti mi (a nejen mně) jasně ukázali a zaučili, velmi jim za to děkuji!

Baví tě tvůj post, nebo jsi měl někdy chuť zkusit si jiný?
Na bloku hraju nejvíc, ale hrál jsem i na smeči a účku. Tam mě ale nechtěli. Prý jsem byl moc rychlý, šikovný a dokázal jsem přemýšlet, tak mě šoupli na blok.

Pověz něco o svém nynějším působišti.
A v holandštině, aby to mělo styl?

Radši česky.
To je dobře, Holandsky stejně neumím (pokud nepočítám těch pár sprostých slovíček). Tak v současnosti jsem spolu s Čekym na Erasmu v Groningenu, Holandsko. Našli jsme si tu klub, který se jmenuje Kroton. Od začátku hrajme za Heren 2, což bych řekl, že je o něco vyšší úroveň než v současnosti hrají junioři. Občas si zahrajeme i za Heren 1, v té skupině už se hraje dost pěkný volejbal, ale celkově srovnávat s úrovní naší ligy se to nedá. Volejbal se v Holandsku hraje daleko víc. V našem klubu jsou pro představu čtyři mužské týmy a šest ženských. Pak tady ve městě jsou ještě další dva kluby. Co se mi tu ale líbí, je že když hrajeme doma, tak máme tzv. home match day. To znamená, že všechny týmy postupně hrají zápasy po sobě, všichni si fandí a tak a je to fajn. Poznámka redaktora: ani jeden nemá vyřízený přestup, kolik za vás Kroton dá?

Kdy plánujete s Čekym (Radek Čekyl – bývalý hráč Severu) návrat domů?
Kdy přesně nevíme, oni nám tady toho ve škole moc neřeknou, podle mě sami neví, ale návrat plánujeme na začátek února, až budeme mít všechno ve škole hotový.

Otázka na závěr. Co bys poradil budoucím volejbalistům?
Hrajte srdcem a užívejte si hru!

11.1.2012                                                                                                                                                                       VB

Předchozí                                                       Rozhovory                                                           Další

best wordpress themes - wordpress themes 2012 - wordpress travel themes