O soutěži

Školní liga minivolebalu

Soutěž je koncipována pro předpřípravku volejbalového klubu VK Sever Žatec. Předpřípravka je na třech základních školách ve formě kroužků pohybových her s přípravou pro volejbal. Školní kroužky jsou pro děti 1.– 3. tříd. Soutěž je rozdělena do 4 turnajů

  • 2.12. 2015 – středa
  • 17.2.2016 – středa
  • 13.4.2016 - středa
  • 25.5.2016 - středa

Systém turnajů:  Žlutý minivolejbal – vždy 12 dívčích družstev. Družstvo tvoří 2 hráčky a 1-2 náhradnice. Čtyři tříčlenné základní skupiny a následné play-off, první z každé skupiny postupuje přímo do čtvrtfinále, druhý a třetí hrají předkolo o zbylé 4 místa v čtvrtfinále. Každé utkání se hraje na 1 hraný set, časově omezený na 10 minut. Hra se řídí pravidly minivolejbalu v barvách a to variantou žlutý minivolejbal – oficiální stránky. Na každém turnaji jsou vyhlášeny 3 nejlepší týmy, odměněny jsou diplomy a drobnými cenami. Vyhlášená je zároveň nejlepší hráčka, která je také odměněna diplomem.

Oranžový volejbal – tento turnaj je navíc z důvodu velkého zájmu i větších dětí. Družstvo tvoří 2 hráčky a 1-2 náhradnice. Účastní se ho 5-6 týmů, kteří hrají v jedné skupině. Každé utkání se hraje na 1 hraný set, časově omezený na 10 minut. Hra se řídí pravidly minivolejbalu v barvách a to variantou oranžový minivolejbal. Na každém turnaji jsou vyhlášeny 3 nejlepší týmy, odměněny jsou diplomy a drobnými cenami. Vyhlášená je zároveň nejlepší hráčka, která je také odměněna diplomem.

Po každém kole se sčítají body za umístění tří družstev každé školy. V květnu budou vyhlášeny výsledky všech turnajů a to pořadí hráček, týmů a škol. Nejlepší škola bude navíc odměněna pohárem.

Velké díky patří hlavně učitelům vedoucí tyto kroužky.

Cílem soutěže a hlavně kroužků je rozšířit mládežnickou základnu VK Sever Žatec a přivést více dětí ke sportu.

best wordpress themes - wordpress themes 2012 - wordpress travel themes