Starší žákyně bojují na třech frontách

Vložil 18. 11. 2017 | kategorie Aktuality | 0 komentářů

Fotka je z domácího turnaje v krajském přeboru starších žaček

Starší žákyně VK Sever Žatec letos startují ve třech soutěžích. V Krajském Přeboru je odehráno první bodované kolo, v němž jsme na domácí palubovce hostili první ligu. Po ztrátě prvního setu v úvodním utkání proti Litvínovu už naše holky nezaváhaly ani jednou. Postupně přehrály Litvínov 2:1, Duchcov, Ústí nad Labem i Děčín shodně 2:0. Klíčové utkání proti tradičně silnému Děčínu zvládly naše žačky výborně. Soupeřky nedokázaly vzdorovat naší dobré obraně a hlavně výbornému útoku středem sítě v podání Julči Wiedové s Eliškou Halgašovou. V KP jsme tedy po prvním kole na prvním místě.

Další soutěží je Sokolovský Pohár Nadějí. Tady děvčata obhajují loňské druhé místo a ve dvou úvodních turnajích si vedou rovněž skvěle. Po prvním kole, kde jsme neztratili ani set jsme druhý turnaj odehráli na palubovce nejsilnějšího soupeře PVK Olymp Praha. Dívky postupně přehrávají Děčín, Orion Praha, Sokolov, Teplice, Plzeň a Klatovy. Poslední utkání turnaje proti domácím je současně i jeho vyvrcholením. V prvním setu Olymp porážíme, druhý těsně ztrácíme. V tiebreaku vedeme už 7:1, ale ani to na soupeřky nestačí. I přes porážku nás vyhraný první set udržel o jediný bod na prvním místě celkového pořadí.

Nejtěžší soutěží v této sezoně je pro nás Český Pohár starších žákyň. Po úspěšné kvalifikaci jsme na první kolo do Ústí odjeli s touhou udržet příslušnost pro druhou osmičku a pokusit se vybojovat postup nahoru. V turnaji nás nečekal žádný snadný soupeř, holky odehrály sedm těžkých volejbalových bitev. Náš výkon nestačil na silnou Příbram 0:2, Olymp Praha 1:2 a Orion Praha 1:2. porazit jsme naopak dokázali pražskou Mikulovku, Ústí nad Labem, Lokomotivu Plzeň a Benešov. Čtvrté místo ve druhé osmičce nám zaručuje setrvání v této skupině, přesto je mírným zklamáním. Další těžké boje nás čekají již za tři týdny v Sokolově.

I přes malé zklamání z posledního turnaje si naše děvčata vedou v letošní sezoně výborně. Ve dvou ze tří soutěží jsou prozatím na prvním místě.