Úspěšný volejbalový víkend

Vložil 15. 06. 2010 | kategorie Aktuality | 0 komentářů

na fotce stojí zleva: Iveta Šebková, Bára Hanušová, Majda Nosková, Eliška Kundratová, Adéla Lučanová, Denisa Piglová, Jana Břízová. klečí zleva: Jana Zlatinská, Lenka Mullerová, Petra Ryková.

O tomto víkendu se naše kadetky zúčastnily kvalitně obsazeného turnaje v Duchcově. V sobotu se hrálo ve dvou šestičlenných základních skupinách. Děvčata dokázala čtyři soupeře bez obtíží porazit a zaváhali jsme pouze proti VK Ervěnice, týmu z první ligy kadetek. Přesto nám ostatní výborné výkony ve vyrovnané a zamotané skupině zajistily první místo a tím i papírově slabšího soupeře pro nedělní čtvrtfinále.
Večer jsme vyrazili na místní pouť, „zdravě povečeřeli“ u stánků s občerstvením, vychodili únavu procházkou po místním velmi pěkném parku a šli si poslechnout vystoupení zpěvačky Anny K.
V neděli jsme už v osm hodin ráno znovu byli na kurtu a proti nám tým z pražské Hostivaře. Překvapivě slabý soupeř nám umožnil prostřídat základní sestavu a šetřit síly na vyvrcholení turnaje. V semifinále je naším soupeřem další ligový tým Mikulova Praha. Hra soupeře stojí především na jedné výborné smečařce, kterou se nám ale podařilo „vymazat“ z útoku dvojblokem Báry Hanušové a Jany Břízové. Vyrovnaný boj končí naším vítězstvím v tie-breaku 15:11.
Jsme ve finále a proti nám ještě silnější soupeř, neporažený Spartak Děčín. Pro první set volíme lepší stranu ve stínu, přesto prohráváme 25:22. Horší strana nám příliš nadějí ve druhém setu nedává, holky však nesložily zbraně, předvádějí nejlepší výkon v turnaji po výhře 25:19 nás znovu čeká tie-break. Jeho vývoj je jako na houpačce, vedeme 7:2, ale soupeř záhy srovnává na 7:7. Ještě vedeme 11:9, pak se ale nevydaří dva útoky naší asi nejlepší hráčce na turnaji Denise Piglové a rozjetý soupeř už si vítězství pohlídá. Chvíli nás prohra bolí, ale druhé místo na takovémhle turnaji je velký úspěch.
V sobotu navíc odchovanci žateckého volejbalu Lukáš Seidl s Martinem Vrbatou vyhráli prestižní turnaj v plážovém volejbalu v Podbořanech.
Vzhledem k zisku stříbrných medailí v KP mladších žákyň a kadetek a bronzu starších žákyň se dá říci, že žatecký volejbal se pevně usadil ve špičce ústeckého volejbalu. V příští sezoně bychom už chtěli sahat na zlaté medaile.
Jediné, co nás trápí je nedostatek děvčat ze 3.-5. tříd, které tvoří naši přípravku. Nábor do přípravky probíhá stále, kontakt – J.Vrbata 777065884.

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

best wordpress themes - wordpress themes 2012 - wordpress travel themes