Volejbalistkám vrcholí sezóna

Vložil 16. 03. 2018 | kategorie Aktuality | 0 komentářů

Oslava bodu v podání žateckých hráček

Předposlední kolo Poháru Nadějí odehrály naše žačky na palubovce Orionu Praha. Na tento turnaj jsme po dlouhé době odjeli konečně v plné sestavě a tím pádem jsme do Prahy jeli s touhou pojistit si první místo v tabulce. V žádném ze sedmi utkání nás soupeřky nedostaly pod velký tlak, takže v turnaji vítězíme bez ztráty setu. Před posledním kolem máme na druhý Olymp náskok 25 bodů a o ten už v posledním turnaji nemůžeme přijít.

O týden později naše hráčky čeká podstatně těžší zkouška, finálový turnaj Českého Poháru žákyň. V Přerově nás na úvod čeká v pátek odpoledne Nový Jičín. Po špatném výkonu utkání lacino ztrácíme poměrem 0:2 (-19,-22). V sobotu ráno jdeme na Prostějov tedy soupeře, se kterým jsme dosud neprohráli. Další nepovedený výkon však znamená další porážku, tentokrát 1:2 (-24,16,-13). Proti hráčkám ze Svitav naopak hrajeme výborně a snadno vítězíme 2:0 (17,12).

Proti Orionu Praha předvádíme nejhorší výkon na turnaji. Se slabším soupeřem ztrácíme vyrovnaný první set a v polovině druhého už při oddechovém čase probíhá velká bouřka. Výkon se sice nelepší, ale vyrovnanou koncovku šťastně získáváme ve svůj prospěch. V této chvíli se celý turnaj láme. Do zkráceného setu holky nastupují sebevědomě a my nakonec vítězíme 2:1 (-25,24,8). Posledním sobotním soupeřem je Olymp Praha, který zde předvádí výborný útočný volejbal. Jenže žatecké holky už hrají svou hru, po výborném servisu obětavě brání a nedávají pražankám žádnou šanci – 2:0 (19,15).

Po sobotě jsme na slušném čtvrtém místě, ale čekají nás soupeřky, které jsou na prvním a druhém místě tabulky. V neděli ráno jdeme na silný Frýdek Místek. Žatecké hráčky si do zápasu přenášejí sobotní pohodu a po skvělém výkonu vítězí 2:0 (15,17). Poslední zápas s Lanškrounem se vyvíjí stejně jako předchozí. Náš tlak na servisu soupeřkám prakticky nedovoluje hrát a my snadno vítězíme 2:0 (12,19). V turnaji končí naše děvčata nakonec na výborném druhém místě se ztrátou jediného bodu na první Svitavy. V celkovém pořadí ČP nám patří konečné devatenácté místo, což je pro žatecký volejbal velmi dobrý výsledek i vzhledem k tomu, že v této kategorii nám letos končí jen dvě hráčky.

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

best wordpress themes - wordpress themes 2012 - wordpress travel themes