Dorostenkám VK Sever Žatec skončila velmi úspěšná sezona

Vložil 25. 05. 2011 | kategorie Aktuality | 0 komentářů

Na snímku: oslava vítězné rozehry, zleva D. Piglová, B. Hanušová, P. Ryková, E. Kundratová, M. Nosková, A. Lučanová

V kategorii kadetek jsme bojovali na dvou frontách. V Krajském Přeboru jsme ke čtyřem porážkám přidali 24 výher a obsadili jsme mezi osmi účastníky druhé místo za Děčínem před Teplicemi. V Českém Poháru jsme absolvovali pět těžkých turnajů proti kvalitním soupeřům z celé republiky. Po třech výborných turnajích, hraných na podzim, jsme se ve dvou zbývajících nedokázali vyrovnat se zraněními klíčových hráček a kvalita naší hry se postupně snižovala. Přesto nám velmi dobré podzimní výsledky stačily na celkové osmé místo ze šestnácti účastníků, což překonalo naše předsezónní očekávání. Tyto výsledky jsou ještě cennější vzhledem k tomu, že v kádru bylo pouze devět dívek ve věku kadetek a v mnoha
utkáních družstvo doplňovaly starší žákyně.

V kategorii juniorek tento tým doplnily další dvě hráčky. Přesto jsme v KP něměli žádné vážnější obtíže a soutěž jsme vyhráli bez jediné porážky. Tím jsme si vybojovali právo zúčastnit se kvalifikace o 1. ligu juniorek. Pro tento závěrečný turnaj celé sezony se nám stačily uzdravit všechny zraněné hráčky a do Klatov jsme po dlouhé době odjížděli kompletní.

Prvním soupeřem nám v pátek večer byl vítěz středočeského KP – TJ Sokol Vlašim. Naše dívky po celé utkání hrály velmi soustředěně a bez chyb, takže nám vstup do turnaje vyšel výborně, 3:0 (16,12,16). V sobotu ráno nás čekal výborně hrající domácí tým a jak se později ukázalo tak i nejkrásnější zápas celého turnaje. Oba týmy hrály velmi dobře v útoku, obětavě v obraně a výsledkem bylo velmi dlouhé utkání se šťastnějším koncem pro domácí, Žatec – Klatovy 2:3 (-14,23,22,-20,-8). Hned po obědě nás čekal soupeř z Českých Budějovic a po snadném prvním setu se začaly naplňovat obavy, jak děvčata zvládnou dvě tak těžká utkání v krátké době. Po ztrátě druhého setu nezbylo než prostřídat základní sestavu. V tomto zápase jsme prokázali velkou vnitřní sílu a odhodlanost. Přes ztrátu druhého a třetího setu se dívky dokázaly semknout a důležitý zápas otočit, 3:2 (11,-24,-21,17,6). V neděli pro nás turnaj vyvrcholil přímým soubojem o druhé postupové místo s pražským týmem z Nových Butovic. Bylo jasné, že kdo v utkání uspěje, vybojuje si postup do první ligy a poražený bude mít smůlu. Podruhé v turnaji jsme dokázali zúročit zkušenosti získané v těžkých zápasech ČP kadetek a až o tři roky starší soupeřky jsme přehráli jasně 3:0 (17,20,19).

V Žatci se tak v příští sezoně k 1. lize juniorů přidá stejná soutěž v kategorii juniorek.