O víkendu začala juniorům volejbalová sezona

Vložil 4. 10. 2011 | kategorie Aktuality | 0 komentářů

V sobotu 1.10. začala v Žatci první liga juniorů. Do Žatce zavítal pražský Prosek, který v minulé sezoně obsadil krásné druhé místo a bojoval v baráži o extraligu. Prosek byl v tomto utkání velkým favoritem, ale Žatec začal bojovně a ujal se hned na začátku vedení. Prostřední část první sady byla velmi vyrovnaná, ale v koncovce žatečtí junioři dokázali vítězství strhnout na svou stranu. V druhém setu byla k vidění velmi vyrovnaná bitva o každý bod. Dobrý volejbal gradoval v koncovce a tu dokázali na svou stranu strhnout hráči Severu v poměru 26:24. Do třetí sady nastoupil Žatec velmi odhodlaně a postupně zvyšoval své skóre, především výbornými bloky. První zápas zvládnut na jedničku a vyhrán 3:0.

Do druhého zápasu vstoupil Žatec s tím, že i proti takovému týmu se dá vyhrát. Ovšem první set začal zcela opačně než v minulém zápase, na hřišti nebyla vidět taková bojovnost a kluci set prohráli 25:19. Druhá sada byla ovšem o něčem jiném, z velké části připomínala první zápas a opět bojovný Sever padl až v koncovce 25:23. Po prohraném druhém setu už se tým nedokázal vzchopit a tým Proseku si vítězství pohlídal. Druhý zápas tedy Sever nezvládl podle svých představ, ale i přesto proti kvalitnímu soupeři podal dobrý výkon a vybojoval jednu výhru.

V neděli 2.10. zajížděl Sever k dohrávce prvního kole až do vzdáleného Liberce. Velmi dlouhá ranní cesta se zřejmě projevila v prvním setu, kdy Žatec nehrál zdaleka podle svých představ a prohrál ho 25:20. Do druhé sady šli kluci s tím, že to chtějí zlomit, ale nepovedl se jim vstup do setu a to už nedokázali zvrátit. Třetí set se vyvíjel také lépe pro Liberec, ovšem sever ještě zabral a prohrál až těsně v koncovce 25:23. V tomto zápase nešlo snad vůbec nic, především příjem.

Po poradě, kdy se prodiskutovaly všechny klady a zápory prvního zápasu, především pak zápory, začal zápas druhý. Do tohoto zápasu chtěli jít kluci přesně tak, jako do prvního zápasu proti Proseku a to se povedlo. Bojovný a vyhecovaný tým, který najednou dokázal kvalitně přijímat a z toho pak vytvářet i velmi dobré útoky vyhrál první sadu 25:23. Do druhé sady nastoupil velmi podobně, když až do střední části setu držel dvoubodové vítězství, avšak Liberec jednou sérii dokázal vše změnit a vyhrát druhý set 25:23. Třetí sadu Sever vůbec nezvládl. Možná také vynucenou změnou zatím spolehlivého nahrávače Michala Myšky. Čtvrtý set se ovšem vrátil a Sever dokázal zvítězit jasně 25:17. Ve velmi vyhecovaném tiebreaku nedal Žatec soupeři žádnou šanci a vyhrál 15:4. Myslím, že první dva dvojzápasy dopadli velmi dobře a juniorský tým půjde v tabulce stále nahoru.

Sestava: Bambas Vojtěch, Beneš Tomáš, Koutník Patrik, Opat Tomáš, Verunáč Jan, Jančík Karel, Pylypčuk Pavel, Myška Michal, Pejchal Filip, Pettrich Jan, Krákora Jakub, Provazník Patrik.

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

best wordpress themes - wordpress themes 2012 - wordpress travel themes